Více informací

Mlékovary
Info

Mlékovar je užitečným pomocníkem pro všechny milovníky teplého mléka, kakaa a dalších nápojů, které se připravují z mléka. Použít ho ale můžete i při přípravě pudinků nebo omáček, vhodný je dokonce i na čokoládu. Usnadňuje manipulaci s mlékem a pomáhá při jeho ohřívání. Mlékovary jsou navíc příjemným estetickým doplňkem každé kuchyňské linky.

Jak funguje mlékovar?

Mlékovar je zpravidla dvouplášťový. Umožňuje vaření a ohřívání bez přímého styku se zdrojem tepla. Uvnitř pláště je totiž voda. Tu do mlékovaru snadno nalijete otvorem pro píšťalku. Od ní se na sporáku zahřívá obsah uvnitř mlékovaru, který se díky tomu nikdy nepřipálí, dokonce ani nevzkypí. Nečeká Vás pak nepříjemné uklízení rozlitého mléka na plotýnce, příjemná je i absence nepříjemného zápachu, který připálené mléko doprovází.

Píšťalka pomáhá

Díky píšťalce odpadá zdlouhavé čekání u sporáků a hlídání, aby kypící mléko nevyteklo na plotnu. Píšťalka zřetelně signalizuje dosažení bodu varu vody uvnitř pláště mlékovaru a upozorní Vás, kdy je vhodné mléko ze sporáku sundat. Mlékovar s píšťalkou Vám ušetří čas, který byste jinak museli strávit při sledování mléka při jeho vaření.

Poklice? Ne nutně

Mlékovar si můžete pořídit s poklicí i bez poklice, záleží jen na Vás, kterou variantu upřednostníte. Sklonerezová poklice, kterou je opatřený mlékovar PRESTO od firmy Tescoma, zabraňuje u mléčných pokrmů vzniku škraloupů.

Velikost

Nabízíme mlékovary v několika velikostech, objem zvolte podle toho, jak často a jaké množství mléka a ostatních jídel budete v mlékovaru vařit.

Rukojeť

Podstatným vybavením mlékovaru je rukojeť. Věnujte pozornost jejímu zpracování a ergonomii, pomocí rukojeti manipulujete s mlékovarem. Měla by být kvalitně upravená tak, abyste mlékovar mohli bez obtíží chytit do jedné ruky a bezpečně jej udržet.

Kde mohu mlékovar použít?

Mlékovary jsou vhodné pro vaření na elektrickém i plynovém sporáku, s úspěchem na nich budete vařit i na sklokeramické desce. Vzhledem ke stoupající oblibě indukce nabízíme i mlékovary vhodné na indukci. Nerezový mlékovar můžete bez obav svěřit i myčce nádobí.

Na co vše se hodí mlékovar?

Mlékovar využijete pro vaření ohřívání mléka, čokolády, omáček, pudinků, polev, dětských kaší a řady dalších pokrmů ve vodní lázni, to vše bez nutnosti vkládat misku do hrnce. Vodní lázeň bude bezpečnější a rychlejší, nemusíte se obávat, že se rozehřívaný pokrm vylije do vody. Veškeré vaření v dvouplášťovém mlékovaru proběhne k Vaší stoprocentní spokojenosti. Díky dvojitému plášti si navíc mléko a ostatní potraviny, které budete v mlékovaru vařit, déle uchovají svou teplotu.

 

V naší nabídce naleznete kvalitní mlékovary ORION a TESCOMA.

Cenový limit
Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce
Orion

Mlékovar 1,5 l

Mlékovar 1,5 l

Mlékovar bez pokličky z kvalitní nerez oceli má dvojitou stěnu nádoby, do které lijeme vodu, aby zab

549 Kč s DPH
Orion

Mlékovar 2,5 l

Mlékovar 2,5 l

Mlékovar bez pokličky z kvalitní nerez oceli má dvojitou stěnu nádoby, do které lijeme vodu, aby zab

799 Kč s DPH
Orion

Mlékovar 2 l

Mlékovar 2 l

Mlékovar bez pokličky z kvalitní nerez oceli má dvojitou stěnu nádoby, do které lijeme vodu, aby zab

749 Kč s DPH
Lamart

LT1068 MLÉKOVAR 1,5L LAIT LAMART

LT1068 MLÉKOVAR 1,5L LAIT LAMART

Mlékovar je vyroben z kvalitní dvouplášťové oceli s termoakumulačními vlastnostmi pro rychlý rozvod

439 Kč s DPH459 Kč s DPH
Tescoma

Mlékovar HOME PROFI ¤ 14 cm, 1.8 l

Mlékovar HOME PROFI ¤ 14 cm, 1.8 l

Vynikající pro použití v domácnostech i profesionálních kuchyních. Vyrobeno z prvotřídní nerezavějíc

729 Kč s DPH779 Kč s DPH