Více informací

Džbány
Info

Pijete dostatečně? Myslíte, že zvládnete vypít denní doporučené množství tekutin? Problém většinou není v tom, že bychom pít nechtěli. Často bojujeme s nedostatkem času a na pití si vzpomeneme až ve chvíli, kdy nás přepadne žízeň. Odborníci ale tvrdí, že to už je pozdě, protože tělo Vás upozorňuje až při výrazném nedostatku tekutin. Ideální je pít průběžně, po menších dávkách a dodávat tak vláhu tělu v podstatě neustále. Teorie zní dobře, jak ale docílit toho, že budeme pít pravidelně, když často na pití zapomínáme? Ideálním pomocníkem je v takové situaci džbán. Pokud si džbán s oblíbeným nápojem postavíte na stůl, jistě budete dolévat skleničku nepoměrně častěji.

Materiál

Nejčastěji používaným materiál pro výrobu džbánů je bezpochyby sklo. Skleněný džbán je elegantní, snadno se umývá, dobře vidíte, nakolik je džbánek plný a chuť je zvýrazněná i vizuálním prožitkem. Skleněné džbány se nabízejí v různých velikostech a tvarech, novinkou posledních let jsou jejich užitečné doplňky. Dobře vychlazené pivo si můžete vychutnat ale i z keramického džbánu. Pivní džbán by měl mít kvalitně propracované ucho, aby se Vám džbán s plným obsahem dobře nesl.

Džbány s chlazením

V létě jsou nejvíce oblíbené džbány s chlazením, které obsahují chladicí vložku, do které můžete umístit led. Nápoj se díky tomu ochladí, ale nezředí se vodou z tajícího ledu. Navíc je vložka vyjímatelná, džbán můžete používat i bez ní.

Džbány s víkem

Pokud džbán postavíte na stůl venku na zahradě nebo na terase, musíte se bránit náletům obtížného hmyzu nebo spadaným nečistotám. Vše je možné jednoduše vyřešit pomocí víka, kterým zakryjete hrdlo džbánu. Víko ochrání nápoje před nežádoucími přísadami. Součástí víčka může být i chladící díl.

Džbány Teo

Česká společnost Tescoma vyrábí oblíbené skleněné džbány Teo. Džbány jsou vyrobené ze žáruvzdorného borosilikátového skla a díky tomu jsou vhodné i pro plynové, elektrické a sklokeramické sporáky. Víko je z odolného plastu. Džbány jsou vybaveny zajímavými doplňky, můžete si pořídit džbán s odšťavňovačem, s chladicím dílem nebo vyluhovacím dílem. Nabízíme i džbán do lednice s objemem 1 litr, který je vynikající pro uložení džusu, vody, mléka a jiných nápojů do dveří ledničky a pro jejich podávání.  

V naší nabídce najdete kvalitní džbány od spolehlivých firem Tescoma a ORION.

Cenový limit
Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce
Tescoma

Džbán myDRINK 2.5 l, 4 poháry s víčkem

Džbán myDRINK 2.5 l, 4 poháry s víčkem

Tento moderní set džbánu a 4 pohárků s víčkem v provedení z prvotřídního odolného plastu, který je v

639 Kč s DPH