Slevový kupón "Tescoma "Více informací

Teflonové nádobí
Info

Teflonové hrnce a kastroly patří mezi oblíbené kuchyňské pomocníky. Teflonové nádobí je vyrobené z umělého materiálu, jedná se o slitinu hliníku se speciální nepřilnavou povrchovou úpravou. Teflon je dokonce jako nejhladší povrch zapsán v Guinessově knize rekordů.

 

Zamilujete si je především díky jejich snadné údržbě a rychlosti, s jakou v nich připravíte svá oblíbená jídla. Stejnoměrný rozvod tepla je zajištěn konstrukcí dna. Teflon výborně vede teplo a nabízí tak ekonomické vaření. Nepřilnavý povrch umožňuje při přípravě pokrmů použít jen minimální množství tuku nebo dokonce nepoužít žádný tuk.

 

Teflonové nádobí je obvykle vhodné pro vaření na všech druzích tepelných spotřebičů kromě indukce. Rostoucí oblibu indukce ale výrobci nádobí vnímají a již začínají nabízet teflonové nádobí, které je vhodné i pro indukční plotýnky. Pokud se Vám líbí teflonový hrnec, který se na indukci nehodí, a Vy doma na vaření indukci používáte, můžete si ho bez obav pořídit. Můžete si totiž dokoupit tzv. redukci, což je nerezová plotýnka pod neindukční hrnec. S její pomocí se jakýkoli hrnec změní na hrnec vhodný na indukční vaření.

 

Teflonové kastroly a hrnce můžete mýt v myčce na nádobí. Při přípravě pokrmů nepoužívejte kovové kuchyňské náčiní nebo ostré předměty, hrozí poškození teflonového nepřilnavého povrchu. Při čištění nepoužívejte drátěnky nebo houbičky s drsným povrchem.

 

Vyzkoušet můžete také oblíbenou kombinaci smalt a teflon – tělo nádobí je smaltované a vnitřek je teflonový. Toto spojení využívá nejlepších funkčních vlastností obou materiálů.

 

V naší nabídce najdete designově příjemné teflonové hrnce značky ORION a francouzské teflonové nádobí značky Lamart, která je inspirovaná hravým vařením bývalého šéfkuchaře Pierra Lamarta.

Cenový limit
Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce

Hrnec GRANDE pr. 20 cm skleněná poklice

Hrnec GRANDE pr. 20 cm skleněná poklice

Masivní hrnec s poklicí s velmi kvalitním nepřilnavým povrchem PFLUON GRANIT. Můžete v něm vařit, sm

520 Kč  s DPH 549 Kč s DPH

Hrnec GRANDE pr. 24 cm skleněná poklice

Hrnec GRANDE pr. 24 cm skleněná poklice

Masivní hrnec s poklicí s velmi kvalitním nepřilnavým povrchem PFLUON GRANIT. Můžete v něm vařit, sm

620 Kč  s DPH 659 Kč s DPH