Více informací

Remosky
Jak vybrat

Remosky, neboli pečící hrnce, jsou důvtipnými pomocníky v domácnosti. Původní česká remoska vznikla už v polovině 60. let a rychle se stala velmi oblíbenou, protože dokázala nahradit klasickou pečící troubu. Moderní elektrická remoska se hodí na pečení, vaření i smažení. Zdroj tepla je umístěn ve víku a teplo je díky teplovodivému materiálu rovnoměrně vedeno po celé ploše, takže pokrm se krásně propeče ze všech stran. Originální remoska má vždy plastový stojánek chránící podklad, plastové úchyty a povrch, který se snadno udržuje pouhým setřením ubrouskem, a nerezovým víkem se skleněným otvorem pro kontrolu pokrmu během vaření. Pozor, víko remosky nepatří do myčky ani pod proud vody - mohlo by dojít k poškození topného tělesa. Výběr remosky volte podle toho, jaké množství jídla potřebujete přichystat. Malá remoska s objemem 2 l stačí pro rodiny s 1 - 2 členy, velká remoska s objemem 4 l už dokáže navařit až 6 porcí. Oproti klasickým troubám mají remosky přibližně pětinovou spotřebu energií (příkon remosky 400 až 500 W vs příkon trouby 2500 W). Kvalitní teflonová remoska s nepřilnavým povrchem nebo nerezová remoska jsou praktické, šetří energii, nezabírají místo, jsou přenosné, skladné a najdou široké využití jak v domácnostech, tak na chatách, chalupách i při cestování.


Remoska vám ušetří velké množství energie – nejen té vaší, ale i elektrické. Má příkon 400 až 500 W, což stojí za porovnání s klasickou troubou, která spálí 2,5 kW. Při ceně 4 koruny za kilowatt si lehce spočítejte, co vás vychází lépe.

Tip: Pokud pečete v klasické troubě, otevírejte ji co nejméně – při každém otevření poklesne teplota uvnitř o 20–40 %, což se projeví ve vyúčtování za elektřinu.

Cenový limit
Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce
Remoska

Remoska® BP22 4l Pečicí papír

Remoska® BP22 4l Pečicí papír

Remoska® pečicí papír Sada obsahuje: 10 ks unikátních pečících papírů s vyndávacími uchy vhodný

69 Kč s DPH
Remoska

Remoska® BP21 2l Pečicí papír

Remoska® BP21 2l Pečicí papír

Remoska® pečicí papír Sada obsahuje: 10 ks unikátních pečicích papírů s vyndávacími uchy vhodný

59 Kč s DPH