Slevový kupón "Tescoma "Více informací

Pánev nerezová FLONAX STANDARD průměr 26

Hlavní stránkaPánev nerezová FLONAX STANDARD průměr 26
Není dostupné
Pánev nerezová FLONAX STANDARD průměr 26
Kolimax
Kód zboží
P1455
Dodací lhůta
Na dotaz
Záruka
Popis produktu
Parametry produktu

Pánev nerezová FLONAX STANDARD průměr 26

Nerezová pánev představuje díky používaným technologiím a kvalitním materiálům výrobek vhodný pro každou moderní domácnost a je ideální cestou ke zdravé výživě, dietní, ekonomické a estetické přípravě pokrmů. Je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli 18/10. Naakumulovaná energie předává teplo dále do nádoby – tepelný zdroj vypínáme v předstihu. Lze ji používat na všechny typy spotřebičů včetně indukce. Vhodná do trouby (až 150 °C) i do myčky nádobí. - vaření bez tuku, bez ztráty vitamínů a minerálů obsažených v potravinách - představuje dokonale hygienické prostředí pro vaření a uchování potravin - zachování přirozené chuti a hmotnosti upravovaných - sendvičové dno s termoakumulačními vlastnostmi zaručuje rychlé a ekonomické vaření s výraznou úsporou energie. Materiál: nerez, uvnitř černý nepřilnavý povrch GRANITEC. Rozměry: pr. 26 cm.

NÁDOBÍ KOLIMAX – OTÁZKY A ODPOVĚDI

Je nádobí použitelné na všechny druhy ohřevu včetně indukční varné desky?

Všechny řady nádobí jsou vyráběny tak, aby především dobře fungovaly na indukční ohřev, ale bezproblémově je můžete použít i na plynové, elektrické nebo sklokeramické vařiče.

Jak jednoduše poznám, že nádobí funguje na indukci?

Jestli je dno nádobí uzpůsobeno pro indukční ohřev velmi jednoduše zkontrolujete pomocí magnetu. Dno nádobí musí být magnetické.

Mají nádoby sendvičové dno?

Všechny řady nádoby mají třívrstvé sendvičové dno vlastní konstrukce A – THERM INDUCTION. Jedna vrstva je samotný výlisek nádoby, druhá vrstva je hliník, který rovnoměrně rozvádí teplo a třetí vrstva je nerezový disk, který se dotýká plotny. Ten má větší obsah železa, je magnetický a tak umožňuje, že nádobí funguje na indukci. 

Jak je dno silné?

Celková tloušťka dna je 5,2mm. Vnitřní hliníkový disk je silný 4 mm silný a jedná se o optimální tloušťku. Menší tloušťka má za následek malou akumulaci tepla a zhoršenou rovinnou stabilitu dna. Při větší tloušťce pak zbytečně nahříváte materiál a spotřebováváte větší množství energie

Mohu nádobí používat i troubě?

Použitelnost nádobí ve troubě je dána maximální teplotou, kterou nádobí nebo jeho některá část snese. U každého našeho výrobku naleznete piktogram, jako je tento , který Vám jasně sdělí, do jaké teploty můžete nádobí v troubě použít.

Mohu do trouby i s nádobím, které má platové úchytky?

Plastové úchyty, které na našem nádobí používáme se vyznačují zvýšenou tepelnou odolností. Konkrétní odolnost vždy označuje použitý piktogram. Proto i u nádobí, kde jsou použity plastové úchyty a piktogram například ukazuje použitelnost do , tak nemusíte mít obavy a nádobí při této teplotě můžete v troubě používat.

Opravdu úchytky na nádobí nepálí?

přenos tepla na úchyty ve výrobě testujeme pomocí infrakamer. I když mají úchytky přerušené tepelné mosty a naměřené hodnoty jsou při správném způsobu ohřevu v požadovaných mezích, registrujeme případy, kdy uživatele především kovové úchytky pálí. Jsou zde dvě možné příčiny. Za prvé dochází při vaření k sekundárnímu ohřevu úchytek teplem vzlínajícím od zdroje a od poklice. Druhá je dána rozdílnou citlivostí kůže na teplo, kterou bohužel neumíme nijak ovlivnit. Co jednomu přijde jako "vlažné", může být pro druhého "horké".

Jaký je rozdíl mezi klasickým nerezovým nádobím a nádobím CERAMMAX PRO?

Hlavní a jediný rozdíl je v povrchu vnitřní strany nádob. Zatím co u klasického nerezového nádobí se jedná o broušený povrch bez jakékoliv další povrchové úpravy, u řad CERAMMAX PRO je opatřen keramickým nepřilnavým nástřikem CERAMIC nebo GRANITEC.

Jaký je rozdíl mezi povrchy CERAMIC a GRANITEC?

Názvy GRANITEC a CERAMIC jsou obchodní názvy výrobce nepřilnavých povrchů – švýcarské společnosti ILAG. Z technologického hlediska jsou oba povrchy shodné - rozdíl je pouze ve výrobním postupu. Jednoduše by se dalo říci, že CERAMIC je označení pro povrchy jednobarevné, GRANITEC pro povrchy vícebarevné.

Je nádobí CERAMMAX PRO zdravotně nezávadné?

Zdravotní nezávadnost je potvrzena Státním zdravotním ústavem ve zkušebním protokolu č. 130017 ze dne 6.9.2013 ve kterém je mimo jiné uvedeno, že toto nádobí splňuje všechna potřebná nařízení Evropské komise pro materiály přicházející do styku s potravinami. Keramický povrch také neobsahuje žádné PTFO nebo PFOA .

Je keramický povrch náchylný na vysoké teploty?

Tepelná odolnost keramického povrchu je 400°C. Tuto teplotu při správném způsobu vaření nedosáhnete. Je však třeba být obezřetný, při zahřívání. Prázdná nádoba se velmi rychle k této teplotě může přiblížit. Přehřátím dojde k poškození keramické vrstvy. Vrstva zhnědne a ztratí své nepřilnavé vlastnosti. Doporučujeme zahřívání na mírném plamenu u plynových vařičů a u indukčních desek nepoužívat plný výkon při prázdné nádobě

Jaký je rozdíl mezi povrchy CERAMMAX a FLONAX?

CERAMMAX je označení pro povrchy na bázi keramického nástřiku. U nádobí, které označujeme jako FLONAX se pak jedná nástřik ULTIMATE na teflonové bázi s keramickou výztuhou.

Který z povrchů má lepší nepřilnavé vlastnosti? CERAMMAX nebo FLONAX?

Zcela určitě FLONAX. Na tomto povrchu můžete bez problémů udělat třeba vajíčka zcela bez použití tuku. U keramických pánví doporučujeme vždy použít malé množství tuku.

Mohu na povrchy CERAMMAX a FLONAX používat kovové náčiní?

Nástřiky jsou dostatečně odolné proti běžnému používání „tupých“ kovových předmětů, jako je například lžíce nebo naběračka. Přesto pro maximální životnost nádobí důrazně doporučujeme používat plastové nebo dřevěné nářadí.

Lze při mytí nádobí s keramickou vrstvou používat kovovou drátěnku ?

Ne - nikdy nepoužívejte agresivní látky, látky na bázi písku, drátěnky nebo ostré předměty k údržbě keramické nepřilnavé vrstvy. Nepřilnavá keramická plocha má unikátní vlastnosti a velmi snadno se čistí jen za použití houbičky nebo hadříku.

Mohu nádobí CERAMMAX PRO umývat v myčce nádobí ?

Nádobí včetně poklice můžete dlouhodobě umývat v myčce na nádobí bez negativního vlivu na jeho vzhled. Je třeba ale dávat pozor, aby nedošlo při skládání nádobí do myčky k poškození keramické vrstvy o jiné nádobí.

Čím můžu nádobí čistit?

Na nerezové nádobí můžete použít jakýkoliv běžný čistící prostředek. U vnitřních broušených ploch se nemusíte bát použít ani čistící pasty, jako je například TORO a tvrdší houbičky nebo drátěnku. Na vnější lesklé plochy můžete bez obav používat i krémové čističe, jako je například CIF. Pokud máte nádobí s vnitřním keramickým nástřikem, použijte pouze tekuté prostředky – nikdy nepoužívejte drátěnky nebo čistící pasty s obsahem písku.

 

Jaký je rozdíl mezi tlakovými hrnci BIOMAX a CERAMMAX PRO STANDARD?

 Tlakové hrnce jsou v podstatě stejné. U hrnců CERAMMAX PRO STANDARD je vnitřní povrch nádoby opatřen keramickým nepřilnavým nástřikem.

Co je to BIO ventil u tlakového hrnce?

Jedná se o lineárně pracující ventil, který má tři úrovně. Na první dva stupně „zelený“ a „žlutý“ neodpouští páru a vaření je velmi úsporné. Na třetí „červený“ stupeň hrnec začíná odpouštět páru, vaření je velmi intenzivní. V praxi se běžně nepoužívá, protože energie jde z hrnce zbytečně ven.

Jak jsou tlakové hrnce zabezpečeny?

Tlakové hrnce mají trojúrovňovou přetlakovou ochranu. Jeden má označení BIO a je to hlavní pracovní ventil – indikace tlaku je barevnými proužky. Druhý ventil je pojistný a třetí pojistný ventil je otvor na boku poklice. Pokud by pracovní a první pojistný ventil selhal, vytlačí se z poklice gumové těsnění a vzniklou mezerou se vypustí z nádoby tlak.

Vztahuje se 5-ti letá záruka i na těsnění tlakového hrnce?

Těsnění tlakového hrnce je spotřební část, která se používáním hrnce opotřebovává a je třeba ji v závislosti na tom, jak často hrnec používáte po čase vyměnit. Proto se na těsnění 5-ti letá záruka nevztahuje.

Vyžaduje tlakový hrnec nějakou speciální údržbu?

Aby Váš tlakový hrnec správně fungoval, je potřeba při údržbě věnovat pozornost především dvěma částem:

  • Těsnění v poklici – jde o spotřební část, která se používáním opotřebovává a je třeba ji po čase vyměnit. Doporučujeme těsnění měnit minimálně jednou za rok, ale životnost závisí na frekvenci používání. Nefunkční těsnění dostatečně neuzavře nádobu a při vaření Vám bude z pod poklice unikat pára a voda.
  • BIO ventil – jde o hlavní ventil, který Vám ukazuje, tlak v nádobě pomocí barevných proužků. Tento ventil je potřeba v pravidelných intervalech čistit, aby nedocházelo k jeho zanášení mastnotou. Ventil jednoduše rozeberte povolením matice z vnitřní strany a prolijte několikrát vařící vodou, abyste odstranili případné nečistoty.

Je možné v případě poškození dokoupit samostatně plastové úchytky?

Všechny díly, které při výrobě nádobí používáme, je možné samostatně také zakoupit. U některých dílů doporučujeme pro výměnu zaslat tyto díly k nám do firmy. Jde především o části tlakových hrnců, kde se o výměnu odborně postaráme. Pro konkrétní řešení doporučujeme se předem obrátit na náš email info@kolimax.cz

Po krátké době používání se mi na nádobí objevily skvrny – mám nádobí reklamovat?

Na nádobí je výrobek, který přichází do styku s různými chemickými látkami a vysokými teplotami. Na nerezovém nádobí se to může různě projevit:

  • Bílé skvrny a mapy uvnitř nádobí – jsou ve většině případů způsobeny vysokým obsahem minerálů v používané vodě. Také může jít o důsledek solení do studené vody. Tyto skvrny lze jednoduše odstranit použitím krémových čistících prostředků, jako je například CIF a tvrdší houbičky.
  • Zlatavé až namodralé zabarvení nádoby – jedná se typickou reakci nerezového materiálu na první rychlé nebo extrémní zahřátí. Může vzniknout dlouhodobým zahříváním nebo prudkým ohřátím nádoby bez, nebo s minimem náplně. Dále také na plynových vařičích, kdy plameny hořáku přesahují dno nádoby a dosahují až na bok. I toto zabarvení lze odstranit použitím CIFu a tvrdší houbičky a po očištění by se již nadále nemělo objevovat. Toto zabarvení nemá žádný vliv na zdravotní nezávadnost.
  • Bílé skvrny nebo jamky citelné na omak – jedná se o tak zvané „vměstky“, což je vada materiálu, která může vzniknout při válcování nerezového plechu a není ji možné při výrobě odhalit. Projeví se až při vlastním používání. Zde se jedná o výrobní vadu a je možné na ni uplatnit reklamaci.
Hlídací pes
Více informací
Hlidací pes
Aktuální cena produktu je 999 Kč s dph
  Oznámit, až cena klesne pod    Kč s dph
  Oznámit každou změnu ceny
Váš e-mail  
Více informací
Více informací obratem - pokud si přejete obdržet další informace, které jste zde nenašli, uveďte svůj kontakt a my se vám ozveme.