Slevový kupón "Tescoma "Více informací

Měděné nádobí
Info

Pokud rádi sledujete trendy, které se objevují v našich kuchyních, určitě by vaší pozornosti nemělo uniknout měděné nádobí. Pokud vás baví pořady o vaření, jistě jste si již všimli jedinečné krásy, kterou se měděné nádobí pyšní. Měď vynikajícím způsobem vede teplo, které se okamžitě a rovnoměrně zužitkovává při přípravě pokrmů. Teplo se efektivně využije a vaření je díky tomu rychlé a ekonomické. Nádobí z mědi využívali již naši předkové, najde své místo i v moderních kuchyních?

Rychle vede teplo

Profesionální kuchaři si oblíbili luxusní měděné nádobí zejména pro jeho jedinečnou tepelnou vodivost. Teplo se rozvádí velice rychle do všech míst nádoby. Stačí ji zahřát a v podstatě ihned můžete vysokou teplotu snížit na nízkou. Připravované pokrmy si díky tomu zachovají svou charakteristickou chuť, neztratí vitamíny a cenné látky a budou plné přírodních šťáv.

Krása a praktičnost

Rychlá vodivost tepla potěší při vaření, neobyčejný design potěší oko. Měděné nádobí má nezaměnitelný vzhled, a pokud o něj budete náležitě pečovat, odvděčí se vám dlouhou životností. Ukrývá v sobě jižanský šmrnc i pověstnou francouzskou eleganci a rozzáří každou kuchyňskou linku.

Na jaké sporáky?

Nádobí z mědi je ideální pro plynové i pro elektrické vařiče, stejně tak dobře je využijete i na sklokeramických deskách. Některé druhy se hodí i na indukci, pokud si ale chcete být jisti, pečlivě prostudujte informace uvedené u konkrétního kousku, nebo se rovnou zeptejte prodejce. Měděné nádobí můžete bez obav vložit i do trouby, což oceníte například při přípravě zapékaných dobrot. Měděné pekáče snesou jakoukoli teplotu a pečení v nich je oproti jiným materiálům rychlejší. Před vložením do trouby se ale přesvědčte, že vyšší teplotu zvládne i vnitřní povrch a úchyty.

Vnitřní povrch

Měděné nádobí se vyrábí s různými vnitřními úpravami. Oblíbený je nepřilnavý nebo nerezový povrch, luxusnější variantou je čistý cín. Nepřilnavé povrchy mohou být na bázi látek podobných teflonu nebo syntetických pryskyřic. V tomto případě je vaření i smažení úsporné a vyžaduje minimální množství tuku. Nerezový vnitřní povrch zaručuje delší životnost a možnost rozpálení na vyšší teplotu bez rizika poškození nepřilnavé vrstvy.

Jak na údržbu?

Už při zakoupení měděného nádobí rovnou přibalte i speciální leštěnku. Pokud si přejete uchovat charakteristický lesk hrnců, čeká vás leštění po každém použití. Jestli se těšíte na patinu mědi, stačí leštěnku použít jednou za čas. Zapomeňte ale na vložení nádobí do myčky, chemická reakce by ho nenávratně poškodila. Mohli byste na něm stále vařit, povrch by se vám ale už nikdy nepodařilo vyleštit.

Nebyly nalezeny žádné položky.